Former General
Secretary

  • Mr. Ahmed Sharif
    Mr. Ahmed Sharif (11.05.1984 - 11.08.1984), (11.08.1984 - 03.07.1987), (03.07.1987 - 18.08.1989)
  • Mr. Ilias kanchan
    Mr. Ilias kanchan 18.8.89 - 30.8.91
  • Mr. Mahmud Koli
    Mr. Mahmud Koli (30.08.1991 - 17.09.1993), (13.10.1995 - 14.12.1997)
  • Mr. Mahbub Khan Gui
    Mr. Mahbub Khan Gui (19.09.1993 - 13.10.1995)
  • Mr. Mizu Ahmed
    Mr. Mizu Ahmed (14.12.1997 - 9.12.1999), (09.12.1999 - 05.05.2002)
  • Mr. Monowar Hossain Dipjol
    Mr. Monowar Hossain Dipjol (05.05.2002 - 22.12.2004)
  • Mr. S M Aslam Talukdar  Manna
    Mr. S M Aslam Talukdar Manna (22.12.2004 - 10.02.2009)
  • Mr. Masum Parvez Rubel
    Mr. Masum Parvez Rubel (10.02.2009 - 25.05.2011)
  • Mr. Misha Shawdagar
    Mr. Misha Shawdagar (25.05.2011 - 06.02.2015)
  • Mr. Amit Hasan
    Mr. Amit Hasan (2017.02.2015 - 24.05.2017)
  • Mr. Zayed Khan
    Mr. Zayed Khan (24.05.2017 - Running)